Sohbet sitelerinde yönetici olmak

Sohbet sitelerinde yönetici olmak

Sohbet sitelerinde yönetici olmak

Sohbet sitelerinde yönetici olmak Sohbet siteleri,nde prestijli olduğu kadar, emek harcamayı seven bir yerde emeğinin olmasını isteyen kişilerin zevkle yaptıkları şeylerden birisi, bu ortamda yönetici olarak görev yapmaktır. Site ve kanallar üzerinde düzeni sağlamak adına görevler üstlenen yöneticiler, daha kaliteli bir ortamın oluşması için büyük emek harcamaktadırlar. Bu emeklerinin karşılığında fazla bir beklentisi olmadan çalışan vefakar insanlar, yöneticilerdir.

Her türlü sorunda yanınızdalar

Site üzerinde karşılaşacağınız her türlü sorunda kullanıcı olarak sizlerin sabırla yanında olan yöneticiler, sizleri farklı tipteki insanların rahatsız etmelerinin önüne geçmek için de ayrı bir çaba sarf ederler. Sohbet siteleri,nde yönetici olmak için, bazı şartları sağlıyor olmanız gerekir. Bu şartlar genel olarak, aşağıdaki gibidir.

  • İnsanlarla iletişim kurmayı seven, onlara karşı saygı duyan ve saygı bekleyen bir kişiliğe sahip olmak, yönetici olmak için gerekli şartlardan birisidir.
  • Site kurallarına uyum içerisinde olmalı ve diğer insanlarında bu kurallara uymasını sağlamalıdır.
  • Yönetici olduktan sonra, site ve kanal üzerinde belirli işlemler komut ile yapılmaktadır. Bu komutlar hakkında bilgi sahibi olmalı veya bu komutları öğrenmeye istekli kişiler olmalıdır. Kanalı konuşmaya kapatma, rahatsızlık verenleri kanaldan atma, kanal içerisinde birisine voice (+) verme gibi farklı birçok işlem için, komut bilgisi ya da mirc kullanım deneyimi gerekmektedir.
  • Çevrimiçi olma süresi de, yönetici olmak için önemli bir kriterdir. Örneğin siteye haftada bir defa uğrayan arkadaşlarımızın, sohbet sitelerinde yönetici olma ihtimalleri oldukça zayıftır ve hatta hiç yoktur diyebiliriz.
  • İnsanlar arasında adaletli davranmasını bilmeli, taraf tutmadan yapılması gerekenleri yapmalıdır. En ufak sorunda hemen uzaklaştırmak yerine, daha sabırlı ve hoşgörülü olmalıdır.

Bunlar ve bunlara benzer özelliklere sahip olan insanlar, Chat siteleri üzerinde yönetici olarak görev yapabilecek yeterliliğe sahip kişiler olarak kabul edilmektedirler. Normal yöneticinin dışında, radyo sorumluları ve DJ’ler de, sohbet sitelerinde görev yapacak kimselerdir. Radyo sorumluları DJ alımları ve onların yayınlarıyla ilgili gerekli takipleri yaparken, DJ’ler ise canlı yayın yapmakta ve kanalda bulunan kişilerin parça isteklerine olumlu cevap vermeye çalışmaktadır. DJ olmak için bilgisayarınızın ve bir mikrofonunuzun olması yeterlidir.

Sohbet sitelerinde yönetici olmak

Bir önceki yazımda « makalem var.
yorum yok
191
28 Haziran, 2019

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?