Sohbet Sitelerinde Uyulması Gereken Kurallar

Sohbet Sitelerinde Uyulması Gereken Kurallar

Sohbet Sitelerinde Uyulması Gereken Kurallar

Sohbet Sitelerinde Uyulması Gereken Kurallar Hayatta hangi ortamda bulunursak bulunalım, her ortamın kendine has bir takım kuralları bulunmaktadır. Bu kurallar kimi zamanın bize göre sıkıcı geliyor olsa da, başkalarına göre gerekli olan ve o ortamın daha sağlıklı bir şekilde hizmet verilmesi ya da kullanılması için büyük önemler taşıyoruz olacaktır. Bizde yağmur sohbetci olarak sohbet sitelerinde ve kanal genellerin de uyulması gereken kurallarımız hakkında bir yazı hazırladık. Bu kurallara dikkatle uyuduğunuzda o sohbet sitesi sizin ve diğer kullanıcılar için çok daha eğlenceli hale gelmekte ve saygı ve seviyenin oluştuğu daha güzel bir ortam oluşmaktadır.

Sohbet Sitelerinde Uyulması Gereken Kurallar

Kanal genelinde seviyeli olmak sohbet ettiğiniz kanal genelinde sadece kendinize has bir tutum içerisinde olmak yerine, diğer insanları düşünerek hareket etmeniz gerekir. Argo sözcükler kullanmak, başka birine hakaret etmek ya da kanal genelinde yapılması gereken en sonun şeylerden birisi olan küfür etmek gibi bir tutum içerisine girdiğinizde, genellikle hangi kanal olursa olsun o siteden hemen atılırsınız. Argo kelimeyi sıklıkla kullanmanız durumunda önce uyarı verilir ve sonra kanaldan uzaklaştırılırsınız.

Büyük Harflerle Yazmayın

Chat sitelerinde büyük harflerle yazmak daha yine bağırmak anlamına geleceği için, harflerin tamamını büyük harflerle yazmadan sohbet etmek hem görüntü açısından hem de bu kuralı uygulamak açısından önemlidir. Bu kural yağmur sohbet tarafından konulmuş bir kural olmayıp, yıllardır chat ortamında bu şekilde kabul edilmiş bir kuraldır. büyük harflerle yazmanız sohbet düzenini bozduğu için bu şekilde bir sohbeti tavsiye etmemekteyiz.

Cinsel arayışlarda bulunmak

Maalesef sohbet odaları,nın en büyük handikabıdır. Kimi insanların seviyeli ortamlarda dahi cinsel sohbet etmek cinsel arayış içerisine girmektedir. Bunun için açılmış birçok site olmasına rağmen seviyeli ortamlarda böyle bir arayışın içine giren kişi direkt olarak siteden uzaklaştırılır. Bu arayış ister kanal genelinde isterse diğer kullanıcıların özelinde yapılmış olsun hiç fark etmeksizin, bu kişiler hızlı bir şekilde siteden uzaklaştırılır. Elbette ki bazı şeyler insanın doğasında var olan ihtiyaçlar arasında olsa da, bunun yeri ve zamanını iyi tespit ederek hareket etmek, kişiyi zor durumda kalmaktan kurtaracaktır.

Kullanıcı adının kurallara uygun olması

Sohbet siteleri,nde kullanacağınız kullanıcı adınızın da kurallara uygun olması, büyük önem taşımaktadır. Herhangi bir dine ya da Türkiye’de yaşayan gruplara yönelik hakaretler, kullanıcı adı olarak seçilemez. Ayrıca admin gibi ya da yönetici gibi insanların sizi o sitede yönetici senin etmelerini sağlayacak kullanıcı isimleri de chat sitelerinde kullanılması yasaklanan isimleri arasında yer almaktadır.

Sohbet Sitelerinde Uyulması Gereken Kurallar

 

Bir önceki yazımda « makalem var.
yorum yok
281
27 Haziran, 2019

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?