Fransa Sohbet Odaları Fransa Chat Odaları

Fransa Sohbet Odaları Fransa Chat Odaları

Fransa Sohbet Odaları Fransa Chat Odaları

Sohbet,Fransa Chat Siteleri,Fransa Sohbet Siteleri,Fransa Sohbet Odaları Fransa Chat Odaları,Yagmursohbet.NET yurtdışı Sohbet Siteleri,Almanya Sohbet,Belçika Sohbet,Hollanda Sohbet,Avrupa Sohbet gibi bir çok kelimede hizmetler vererek gurbetçi kardeslerimizi Türkiyede yasayan kardeslerimizle aynı catı altında toplayarak tanışmalarına vesile olmakta.

Fransa avrupa ülkesi türklerin yogun olarak yasadıgı ülkeler arasında paris kentindeki eyfel kulesi ile ünlü tüm dünya bunu biliyor baska ne özellikleri var sahsen bende merak ediyorum komsularımız var fransada yasayan her yıl gelirler hiç konusmadık yasadıkları yerler hakkında ama çok sayıda vatandaslarımızın orada yasadıklarını biliyorum ve birde dizilerden filmlerden konu olması az çok insanların bu ülkeyi tanımasına neden oluyor.

Fransa halkının iyi yönleri kötü yönleri Fransızlar oldukça tutucu ve koruyucu olması ile biliniyor. Kendi milletleri hakkında asla kötü konusulmasını istemeyen Fransızlar, ülkeleri ile büyük gurur duyan bir milelt olması ile biliniyor. Ziyaretçiler ise Fransızların gelen misafir ve konuklara karşı kaba davranışlar sergilediğini söylemektedir

Bildigim baska özelligi fransa parfüm ve taxtil acısındanda ön plana çıkmış bir ülke olması he ülkede oldugu gibi elbette fransadada milli yada kendi dinlerine göre dini bayramları ve özel günleri vardır Her hıristiyanda olduğu gibi Fransızlar da geleneksel olarak Noel ve Paskalya günlerini değerli saymaktadır. Ayrıca 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamaları da bulunmaktadır. Öte yandan 8 Mayıs Avrupa’daki Zafer kutlamaları ile 2.Dünya Savaşı’nda Avrupa’da ki düşmanların sona erdiğini kutlarlar. 14 Temmuz ise Fransızlar için Bastille günüdür. Bu kutlama ise Paris’te ki Bastille Kalesi’nin Fransız Devrimi’ni başlatmak için devrimci güçler tarafından kuşatıldığı gün olarak bilinir.

Fransa, ana kara toprakları Batı Avrupa’da bulunan, dünyanın pek çok bölgesinde denizaşırı toprakları bulunan bir ülke. Fransa, batıda Kuzey Atlantik Okyanusu, kuzey batıda İngiliz kanalı, kuzeyinde Kuzey Denizi, kuzey doğusunda Belçika ve Lüksemburg, doğusunda Almanya, İsviçre, İtalya ve güneyinde Akdeniz tarafından Monako, İspanya ve Andorra ile komşudur. İngiltere ile deniz sınırlarını paylaşan ülkedir.

 

 

 

Bir önceki yazımda « makalem var.
yorum yok
100
2 Kasım, 2019

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?